Firma VALACH CELOSKLO - Celoskleněné dveře, skleněné posuvné dveře, prosklené stěny do interiérů i exteriérů


Sklo

Kalené bezpečnostní sklo Restex:
Na prosklenou stěnu si lze vybrat kalené bezpečnostní sklo Restex v rozměrech od 3 do 19 mm. Pro tento stavební obor se ale nejčastěji používá sklo síly 6, 8, 10 a 12 mm. Síla skla se určuje podle prosklené plochy. Čím větší plocha, tím by mělo být silnější použité sklo. Pokud jsou součástí stěny i dveře, lze ji dodat v síle 8,10 a 12 mm. Pro tyto síly skla je vyráběno kování.

Výjimkou by mohla být malá koupelnová stěna. Některé typy pantů, speciálně určené pro toto použití, jsou pouze pro sklo 6 mm.Stěnu je možno dodat i jako protipožární. V tomto případě ale musí být stěna zarámována. Protipožární dveře nelze vyrobit. Nejběžněji používaným sklem je čirý float. Ten lze ještě upravit technologií potisku nebo smaltu do mnoha barevných provedení v RAL škále barev. Dalším druhem skla jsou skla ornamentální v barvě čiré, žluté a bronz.Dále barevná skla Planibel. Ty jsou vyráběna jako čiré,šedé, zelené,modré a bronz. A skla s pokovenou vrstvou Stopsol classic a Stopsol supersilver ve stejných barevných odstínech jako skla Planibel.

Speciální řadou skel jsou celoskleněné interiérové dveře Harmony pro standardní rozměry zárubní dle ČSN 746501, v síle skla 8 mm, které se dodávají včetně kování DORMA Studio Rondo.Nejmenší vyrobitelný rozměr je 230 x 230 mm. Nejužší sklo je možné 200 mm. Největší 2400 x 4500 mm. Větší sklo lze za příplatek vyrobit na objednávku. Cena skel platí pro pravoúhlé tvary. U nepravoúhlých tvarů je nutno počítat s přirážkou od 35 % za šikmý řez až po 100% za kulatý tvar.