Firma VALACH CELOSKLO - Skleněné dveře, skleněné posuvné dveře, skleněné zástěny a sprchové kouty, prosklené stěny do interiérů i exteriérů


O firmě

Firma Valach - Celosklo dodává:

  • skleněné dveře kyvné
  • skleněné posuvné dveře
  • skleněné stěny a skleněné příčky
  • skleněné sprchové kouty
  • skleněné dveře do sprchy
  • skleněné zástěny
  • skleněné obklady
  • pochozí skla

Firma samostatně působí v ČR od roku 2004. Se specializací na běžná, standardní provedení, kde, pokud se jedná o nějaký dveřní systém, potom převážně s mechanickým ovládáním. Fasádní systémy, shrnovací systémy HSW a FSW a prosklenné příčky v rámovém provedení firma nerealizuje. V současnosti tvoří převážnou část projektů dodávka a montáž pro soukromé investory. Kompletní dodávku jsme schopni zajistit, při použití běžných typů kování, v termínu čtyř až pěti týdnů od zaměření.

Skleněné dveře - kyvné

Skleněné dveře lze dodat s montáží do skleněné stěny, jako skleněné dveře do stavebního otvoru nebo do klasické dveřní zárubně. Celoskleněné dveře, vyjma s montáží do zárubně, se obvykle osazují do podlahového zavírače, který zajišťuje aretaci v otevřených polohách a má samozavírací funkčnost. Skleněné kyvné dveře jde vyrobit v max. rozměru cca 1100mm x 3000mm. S použitím dveřní lišty nebo s masivnějším podlahovým zavíračem lze dveře vyrobit do max.šířky cca 1200mm. Při výšce větší než 3000mm je nutno použít systém s nadsvětlíkem.

Skleněné dveře - posuvné

Pro posuvné skleněné dveře je standardně používán některý z typu pojezdu Dorma Agile. Dle hmotnosti a šířky skla. S Agile je možno dveře v max. rozměru cca 1400 x 3000 mm, o hmotnosti max. 150 kg. Jestliže jsou požadovány širší, je nutno pojezd Dorma RS 120 a musí být ještě přídavný vozík a závěs skla. Max. hmotnost je také do 150 kg. S oběma typy pojezdu lze realizovat jako jednokřídlé i dvoukřídlé. S Agile 150 a RS 120 mohou být dvoukřídlé i v systému synchro pojezdu.. Skleněné posuvné dveře jsou se způsobem montáže na stěnu, do stropu, do stavebního pouzdra. V systému pouzdra záleží, zda jako atyp s nějakým z výše uvedených pojezdů. Nebo zda se jedná o originální pouzdro JAP či Eclisse.

Skleněná stěna

Skleněná stěna lze jako příčka bez dveří. Nebo jak s dveřmi otočnými, tak i posuvnými.

Skleněný sprchový kout a skleněná zástěna

U sprchových koutů, dveří a zástěn se obvykle jedná o montáž do atypických stavebních otvorů, kde nelze použít kouty a zástěny typizované.

Skleněné obklady

Na skleněný obklad stěny se většinou používají skla Lacobel a Matelac. Alternativou může být smaltované sklo kalené nebo sklo vrstvené, s neprůhlednou folií.

Kování a sklo

Kování je možno od více výrobců, v různých materiálech a v různých povrchových úpravách materiálů. Dle výrobce eventuálně i v různém designu. Pro montáž v některém z dveřních systému je používáno kalené, bezpečnostní sklo.